Amphenol ICC (FCI) DBO17W2S700G30LF
Part No.:
DBO17W2S700G30LF
Description:
CONN D-SUB RCPT 17POS R/A SOLDER
Shipping
DBO17W2S700G30LF Information
Number of Positions:
17 (15 + 2 Power)
Shell Size, Connector Layout:
3 (DB, B) - 17W2
Current Rating (Amps):
7.5A, 30A
Backset Spacing:
0.318" (8.08mm)