ITT Cannon, LLC DBMD25SJF225
Part No.:
DBMD25SJF225
Manufacturer:
ITT Cannon, LLC
Description:
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER
Shipping
DBMD25SJF225 Information
Manufacturer:
ITT Cannon, LLC
Series:
D*M
Packaging:
Bulk
Mounting Type:
Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Flange Feature:
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Shell Material, Finish:
Stainless Steel
Current Rating (Amps):
7.5A
Backset Spacing:
0.283" (7.20mm)