Amphenol ICC (FCI) DBM25S832N
Part No.:
DBM25S832N
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Description:
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER
Shipping
DBM25S832N Information
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Series:
DM HE508
Packaging:
Bulk
Mounting Type:
Through Hole, Right Angle
Flange Feature:
Housing/Shell (Unthreaded)
Shell Material, Finish:
Steel, Yellow Cadmium Plated
Current Rating (Amps):
7.5A per Contact
Backset Spacing:
0.318" (8.08mm)