Vishay Sfernice D2TO020C7R500FRE3
Part No.:
D2TO020C7R500FRE3
Description:
RES SMD 7.5 OHM 1% 20W TO263
Shipping
D2TO020C7R500FRE3 Information
Series:
D2TO20
Resistance:
7.5 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
20W
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.398" L x 0.346" W (10.10mm x 8.80mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)