Vishay Sfernice D2TO020C5R600FRE3
Part No.:
D2TO020C5R600FRE3
Description:
RES SMD 5.6 OHM 1% 20W TO263
Shipping
D2TO020C5R600FRE3 Information
Series:
D2TO20
Resistance:
5.6 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
20W
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.398" L x 0.346" W (10.10mm x 8.80mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)