Comchip Technology CZRF52C8V2
Part No.:
CZRF52C8V2
Description:
DIODE ZENER 8.2V 200MW SOD323F
Shipping
CZRF52C8V2 Information
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
8.2 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
7 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 6 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C