Comchip Technology CZRF52C7V5
Part No.:
CZRF52C7V5
Description:
DIODE ZENER 7.5V 200MW SOD323F
Shipping
CZRF52C7V5 Information
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
7.5 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
7 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C