Comchip Technology CZRF52C6V8
Part No.:
CZRF52C6V8
Description:
DIODE ZENER 6.8V 200MW SOD323F
Shipping
CZRF52C6V8 Information
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
6.8 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
8 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 3 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C