Comchip Technology CZRF52C3V9
Part No.:
CZRF52C3V9
Description:
DIODE ZENER 3.9V 200MW SOD323F
Shipping
CZRF52C3V9 Information
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
3.9 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
95 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C