Comchip Technology CZRF52C10
Part No.:
CZRF52C10
Manufacturer:
Comchip Technology
Category:
Single Zener Diodes
Package:
1005 (2512 Metric)
Description:
DIODE ZENER 10V 200MW SOD323F
Shipping
CZRF52C10 Information
Manufacturer:
Comchip Technology
Series:
Package/Case:
1005 (2512 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
10 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 7.5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C