Comchip Technology CZRER6V8B-HF
Part No.:
CZRER6V8B-HF
Description:
DIODE ZENER 6.8V 150MW SOD723F
Shipping
CZRER6V8B-HF Information
Product Status:
Last Time Buy
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
6.8 V
Tolerance:
±3%
Power - Max:
150 mW
Impedance (Max) (Zzt):
8 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
1 µA @ 5.2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C