Comchip Technology CZRER5V6B-HF
Part No.:
CZRER5V6B-HF
Description:
DIODE ZENER 5.6V 150MW SOD723F
Shipping
CZRER5V6B-HF Information
Product Status:
Last Time Buy
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
5.6 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
150 mW
Impedance (Max) (Zzt):
25 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
2 µA @ 3 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C