Comchip Technology CZRER52C2V4
Part No.:
CZRER52C2V4
Description:
DIODE ZENER 2.4V 150MW 503
Shipping
CZRER52C2V4 Information
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
2.4 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
150 mW
Impedance (Max) (Zzt):
85 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C