Comchip Technology CZRER52C2V2
Part No.:
CZRER52C2V2
Manufacturer:
Comchip Technology
Category:
Single Zener Diodes
Package:
0503 (1308 Metric)
Description:
DIODE ZENER 2.2V 150MW 503
Shipping
CZRER52C2V2 Information
Manufacturer:
Comchip Technology
Series:
Package/Case:
0503 (1308 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
2.2 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
150 mW
Impedance (Max) (Zzt):
100 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C