Comchip Technology CZRER52C24
Part No.:
CZRER52C24
Description:
DIODE ZENER 24V 150MW 503
Shipping
CZRER52C24 Information
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
24 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
150 mW
Impedance (Max) (Zzt):
80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 18 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C