Comchip Technology CZRER3V6B-HF
Part No.:
CZRER3V6B-HF
Description:
DIODE ZENER 3.6V 150MW SOD723F
Shipping
CZRER3V6B-HF Information
Product Status:
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
3.6 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
150 mW
Impedance (Max) (Zzt):
90 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
15 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C