Comchip Technology CZRER2V7B-HF
Part No.:
CZRER2V7B-HF
Description:
DIODE ZENER 2.7V 150MW SOD723F
Shipping
CZRER2V7B-HF Information
Product Status:
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
2.7 V
Tolerance:
±3%
Power - Max:
150 mW
Impedance (Max) (Zzt):
100 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
75 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C