Infineon Technologies CYD36S36V18-200BBXC
Part No.:
CYD36S36V18-200BBXC
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
Memory
Package:
256-LBGA
Description:
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 256FBGA
Shipping
CYD36S36V18-200BBXC Information
Manufacturer:
Infineon Technologies
Series:
Package/Case:
256-LBGA
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Memory Type:
Volatile
Memory Format:
SRAM
Technology:
SRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size:
36Mbit
Memory Organization:
1M x 36
Memory Interface:
Parallel
Clock Frequency:
200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3.3 ns
Voltage - Supply:
1.42V ~ 1.58V, 1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)