Infineon Technologies CYD36S36V18-167BBXI
Part No.:
CYD36S36V18-167BBXI
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package:
256-LBGA
Description:
IC SRAM 36MBIT PAR 256FBGA
Shipping
CYD36S36V18-167BBXI Information
Manufacturer:
Infineon Technologies
Series:
Package/Case:
256-LBGA
Memory Size:
36Mbit
Memory Organization:
1M x 36
Clock Frequency:
167 MHz
Voltage - Supply:
1.42V ~ 1.58V, 1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)