Infineon Technologies CYD18S72V18-167BGC
Part No.:
CYD18S72V18-167BGC
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package:
484-FBGA
Description:
IC SRAM 18MBIT PAR 484PBGA
Shipping
CYD18S72V18-167BGC Information
Manufacturer:
Infineon Technologies
Series:
Package/Case:
484-FBGA
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Technology:
SRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Organization:
256K x 72
Clock Frequency:
167 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
4 ns
Voltage - Supply:
1.42V ~ 1.58V, 1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)