Infineon Technologies CYD09S72V18-200BBXI
Part No.:
CYD09S72V18-200BBXI
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package:
256-LBGA
Description:
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 256FBGA
Shipping
CYD09S72V18-200BBXI Information
Manufacturer:
Infineon Technologies
Series:
Package/Case:
256-LBGA
Memory Organization:
128K x 72
Clock Frequency:
200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3.3 ns
Voltage - Supply:
1.42V ~ 1.58V, 1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)