Infineon Technologies CY7C2544KV18-333BZI
Part No.:
CY7C2544KV18-333BZI
Manufacturer:
Infineon Technologies
Description:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165FBGA
Shipping
CY7C2544KV18-333BZI Information
Manufacturer:
Infineon Technologies
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Technology:
SRAM - Synchronous, QDR II+
Memory Size:
72Mbit
Memory Organization:
2M x 36
Clock Frequency:
333 MHz
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)