Infineon Technologies CY7C2165KV18-550BZXC
Part No.:
CY7C2165KV18-550BZXC
Manufacturer:
Infineon Technologies
Description:
IC SRAM 18MBIT PAR 165FBGA
Shipping
CY7C2165KV18-550BZXC Information
Manufacturer:
Infineon Technologies
Packaging:
Tray
Product Status:
Last Time Buy
Memory Size:
18Mbit
Memory Organization:
512K x 36
Clock Frequency:
550 MHz
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)