Infineon Technologies CY7C1911UV18-300BZC
Part No.:
CY7C1911UV18-300BZC
Manufacturer:
Infineon Technologies
165-LBGA
Description:
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 165FBGA
Shipping
CY7C1911UV18-300BZC Information
Manufacturer:
Infineon Technologies
Packaging:
Bag
Product Status:
Obsolete
Technology:
SRAM - Synchronous, QDR II
Memory Size:
18Mbit
Memory Organization:
2M x 9
Clock Frequency:
300 MHz
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)