Infineon Technologies CY7C1612KV18-333BZXC
Part No.:
CY7C1612KV18-333BZXC
Manufacturer:
Infineon Technologies
Shipping
CY7C1612KV18-333BZXC Information
Manufacturer:
Infineon Technologies
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Technology:
SRAM - Synchronous, QDR II
Memory Size:
144Mbit
Memory Organization:
8M x 18
Clock Frequency:
333 MHz
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)