Infineon Technologies CY7C1570V18-375BZXC
Part No.:
CY7C1570V18-375BZXC
Manufacturer:
Infineon Technologies
165-LBGA
Description:
IC SRAM 72MBIT PAR 165FBGA
Shipping
CY7C1570V18-375BZXC Information
Manufacturer:
Infineon Technologies
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Technology:
SRAM - Synchronous, DDR II
Memory Size:
72Mbit
Memory Organization:
2M x 36
Clock Frequency:
375 MHz
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)