Infineon Technologies CY7C1512AV18-167BZXC
Part No.:
CY7C1512AV18-167BZXC
Manufacturer:
Infineon Technologies
Description:
IC SRAM 72MBIT PAR 165FBGA
Shipping
CY7C1512AV18-167BZXC Information
Manufacturer:
Infineon Technologies
Technology:
SRAM - Synchronous, QDR II
Memory Organization:
4M x 18
Clock Frequency:
167 MHz
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)