Infineon Technologies CY7C1474BV33-167BGCT
Part No.:
CY7C1474BV33-167BGCT
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package:
209-BGA
Description:
IC SRAM 72MBIT PAR 209FBGA
Shipping
CY7C1474BV33-167BGCT Information
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package/Case:
209-BGA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Memory Organization:
1M x 72
Clock Frequency:
167 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3.4 ns
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)