Infineon Technologies CY7C1472BV25-200AXCT
Part No.:
CY7C1472BV25-200AXCT
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package:
100-LQFP
Description:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 100TQFP
Shipping
CY7C1472BV25-200AXCT Information
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package/Case:
100-LQFP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Memory Organization:
4M x 18
Clock Frequency:
200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3 ns
Voltage - Supply:
2.375V ~ 2.625V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)