Infineon Technologies CY7C1471BV33-133AXCT
Part No.:
CY7C1471BV33-133AXCT
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package:
100-LQFP
Description:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 100TQFP
Shipping
CY7C1471BV33-133AXCT Information
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package/Case:
100-LQFP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Memory Organization:
2M x 36
Clock Frequency:
133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
6.5 ns
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)