Infineon Technologies CY7C1470BV33-200BZCT
Part No.:
CY7C1470BV33-200BZCT
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package:
165-LBGA
Description:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165FBGA
Shipping
CY7C1470BV33-200BZCT Information
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package/Case:
165-LBGA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Clock Frequency:
200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3 ns
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)