Infineon Technologies CY7C1470BV33-167AXI
Part No.:
CY7C1470BV33-167AXI
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package:
100-LQFP
Description:
IC SRAM 72MBIT PAR 100TQFP
Shipping
CY7C1470BV33-167AXI Information
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package/Case:
100-LQFP
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Clock Frequency:
167 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3.4 ns
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)