Infineon Technologies CY7C1470BV25-200BZC
Part No.:
CY7C1470BV25-200BZC
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package:
165-LBGA
Description:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165FBGA
Shipping
CY7C1470BV25-200BZC Information
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package/Case:
165-LBGA
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Memory Size:
72Mbit
Memory Organization:
2M x 36
Clock Frequency:
200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3 ns
Voltage - Supply:
2.375V ~ 2.625V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)