Infineon Technologies CY7C1464AV33-167BGI
Part No.:
CY7C1464AV33-167BGI
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package:
209-BGA
Description:
IC SRAM 36MBIT PAR 209FBGA
Shipping
CY7C1464AV33-167BGI Information
Manufacturer:
Infineon Technologies
Series:
Package/Case:
209-BGA
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Memory Size:
36Mbit
Memory Organization:
512K x 72
Clock Frequency:
167 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3.4 ns
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)