Infineon Technologies CY7C1460KV33-200AXCT
Part No.:
CY7C1460KV33-200AXCT
Package:
100-LQFP
Description:
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 100TQFP
Shipping
CY7C1460KV33-200AXCT Information
Package/Case:
100-LQFP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Clock Frequency:
200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3.2 ns
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)