Infineon Technologies CY7C1460KV33-167AXC
Part No.:
CY7C1460KV33-167AXC
Package:
100-LQFP
Description:
IC SRAM 36MBIT PAR 100TQFP
Shipping
CY7C1460KV33-167AXC Information
Series:
NoBL™
Package/Case:
100-LQFP
Product Status:
Active
Clock Frequency:
167 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3.4 ns
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)