Infineon Technologies CY7C1460AV25-200BZXC
Part No.:
CY7C1460AV25-200BZXC
Package:
165-LBGA
Description:
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165FBGA
Shipping
CY7C1460AV25-200BZXC Information
Series:
NoBL™
Package/Case:
165-LBGA
Product Status:
Obsolete
Clock Frequency:
200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3.2 ns
Voltage - Supply:
2.375V ~ 2.625V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)