Infineon Technologies CY7C1441KV33-133BZM
Part No.:
CY7C1441KV33-133BZM
Package:
165-LBGA
Description:
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165FBGA
Shipping
CY7C1441KV33-133BZM Information
Package/Case:
165-LBGA
Product Status:
Active
Clock Frequency:
133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
6.5 ns
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C (TC)