Infineon Technologies CY7C1440AV33-167BZCT
Part No.:
CY7C1440AV33-167BZCT
Description:
IC SRAM 36MBIT PAR 165FBGA
Shipping
CY7C1440AV33-167BZCT Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Technology:
SRAM - Synchronous, SDR
Memory Organization:
1M x 36
Clock Frequency:
167 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3.4 ns
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)