Infineon Technologies CY7C1423KV18-300BZXCT
Part No.:
CY7C1423KV18-300BZXCT
Description:
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165FBGA
Shipping
CY7C1423KV18-300BZXCT Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Technology:
SRAM - Synchronous, DDR II
Memory Organization:
2M x 18
Clock Frequency:
300 MHz
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)