Infineon Technologies CY7C1414KV18-250BZXIT
Part No.:
CY7C1414KV18-250BZXIT
Description:
IC SRAM 36MBIT PAR 165FBGA
Shipping
CY7C1414KV18-250BZXIT Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Memory Organization:
1M x 36
Clock Frequency:
250 MHz
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)