Infineon Technologies CY7C1319SV18-250BZC
Part No.:
CY7C1319SV18-250BZC
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package:
165-LBGA
Description:
IC SRAM 18MBIT PAR 165FBGA
Shipping
CY7C1319SV18-250BZC Information
Manufacturer:
Infineon Technologies
Series:
Package/Case:
165-LBGA
Packaging:
Bag
Product Status:
Obsolete
Technology:
SRAM - Synchronous, DDR II
Memory Size:
18Mbit
Memory Organization:
1M x 18
Clock Frequency:
250 MHz
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)