Infineon Technologies CY7C1311SV18-250BZC
Part No.:
CY7C1311SV18-250BZC
Manufacturer:
Infineon Technologies
Description:
IC SRAM 18MBIT PAR 165FBGA
Shipping
CY7C1311SV18-250BZC Information
Manufacturer:
Infineon Technologies
Packaging:
Bag
Product Status:
Obsolete
Technology:
SRAM - Synchronous, QDR II
Memory Size:
18Mbit
Memory Organization:
2M x 8
Clock Frequency:
250 MHz
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)