Infineon Technologies CY7C1270KV18-400BZXI
Part No.:
CY7C1270KV18-400BZXI
Manufacturer:
Infineon Technologies
Description:
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165FBGA
Shipping
CY7C1270KV18-400BZXI Information
Manufacturer:
Infineon Technologies
Packaging:
Tray
Product Status:
Last Time Buy
Technology:
SRAM - Synchronous, DDR II+
Memory Size:
36Mbit
Memory Organization:
1M x 36
Clock Frequency:
400 MHz
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)