Infineon Technologies CY7C1263V18-400BZXC
Part No.:
CY7C1263V18-400BZXC
Manufacturer:
Infineon Technologies
Description:
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165FBGA
Shipping
CY7C1263V18-400BZXC Information
Manufacturer:
Infineon Technologies
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Memory Organization:
4M x 8
Clock Frequency:
400 MHz
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)