Infineon Technologies CY7C1243KV18-450BZC
Part No.:
CY7C1243KV18-450BZC
Description:
IC SRAM 36MBIT PAR 165FBGA
Shipping
CY7C1243KV18-450BZC Information
Product Status:
Last Time Buy
Technology:
SRAM - Synchronous, QDR II+
Memory Size:
36Mbit
Memory Organization:
2M x 18
Clock Frequency:
450 MHz
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)