Infineon Technologies CY7C1168V18-400BZXC
Part No.:
CY7C1168V18-400BZXC
Description:
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 165FBGA
Shipping
CY7C1168V18-400BZXC Information
Product Status:
Obsolete
Memory Size:
18Mbit
Memory Organization:
1M x 18
Clock Frequency:
400 MHz
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)