Infineon Technologies CY7C09579V-83AC
Part No.:
CY7C09579V-83AC
Package:
144-LQFP
Shipping
CY7C09579V-83AC Information
Package/Case:
144-LQFP
Packaging:
Bag
Memory Size:
1.152Mbit
Memory Organization:
32K x 36
Clock Frequency:
83 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
6 ns
Voltage - Supply:
3V ~ 3.6V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)