Infineon Technologies CY7C0853AV-133BBC
Part No.:
CY7C0853AV-133BBC
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package:
172-LBGA
Description:
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 172FBGA
Shipping
CY7C0853AV-133BBC Information
Manufacturer:
Infineon Technologies
Series:
Package/Case:
172-LBGA
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Memory Size:
9Mbit
Memory Organization:
256K x 36
Clock Frequency:
133 MHz
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)