Infineon Technologies CY7C0852AV-133AXI
Part No.:
CY7C0852AV-133AXI
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
Memory
Package:
176-LQFP
Description:
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 176TQFP
Shipping
CY7C0852AV-133AXI Information
Manufacturer:
Infineon Technologies
Series:
Package/Case:
176-LQFP
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Memory Type:
Volatile
Memory Format:
SRAM
Technology:
SRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size:
4.5Mbit
Memory Organization:
128K x 36
Memory Interface:
Parallel
Clock Frequency:
133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)